houpací koně

Kde jste mý přátelé dneska v noci?

Mumie je zavřená, cigára maj už jen v herně naproti parku, kolem táhne do města banda s rumem a kolou, Číňan ze zastavárny usnul na vypelichaný pohovce vzadu za krámem. Věci jsou nějak jinak, než ještě nedávno byly.

Všechny bagety na pumpách krát kafe v kelímku mínus zapomenutý peněženky plus počet hodin nakukování do lechtivejch časopisů děleno rozdaný cigára. Libovolná rovnice laciný benzínkový romantiky. Aspoň jedna chyba denně, jedna promarněná možnost, aspoň jedna nečekaná radost, nespavost i usínání ve vteřině, chození po řece a sprostý vtipy z puberty. Počmáraný tajný zápisníky, zlomený paličky, drobky ze sušenek, pivo v plastu a hromady listí v centrálním ústeckým parku. Starý rozježděný cesty, mezi hroudama bláta louže. Odlesk mraků v nich. Zarostlý břehy Labe. Obložený housky pro chudý každou sudou neděli vedle kostela. Lichý i sudý obavy.

Brautigan v Chytání pstruhů v Americe píše: „...v tu dobu se rozdávají svačiny pro chudé. Na signál se všichni rozběhnou přes ulici ke kostelu, kde dostanou sendvič zabalený do novin... Můj přítel jednou rozbalil svou svačinu, a když se podíval dovnitř, byl tam list špenátu. Jinak nic.“

Naše nová deska, kalendář posledního roku a půl. Náš list špenátu.

Věnujeme ji všem, co utíkaj z domova a jsou na cestě. Všem, který místo řečnění dělaj něco pro ty, kdo jsou na tom hůř než oni. Brabčákovi z Rumburka, kterej v létě bez řečí naložil dodávku jídlem a vodama a odvez to všechno za hranice do uprchlickýho tábora. A spoustě jinejch.


Album můžete koupit na našem Bandcampu, u Yannick South nebo na koncertech. Digitálně i fyzicky.

⇢ Bandcamp⇢ Yannick South Boutique
⇢ iTunes Store⇢ Music on Google Play⇢ Spotify

Hudba Houpací koně a Jan Brambůrek
Slova Jirka Imlauf

Zvuk, produkce a mix Jan Brambůrek
Mastering Ecson Waldes, Biotech Studio

Hosté Roman Schilli, Adéla Wiedemannová a Veronika Brambůrková

Fotografie Kristýna Císařová
Grafický design Lukáš Franz

Nahráno v Tajnym studiu, Ústí nad LabemZvláštní poděkování Petr Kuneš, Honza Holinger, Ondra Bartoš,
Kristýna Císařová, Veronika Brambůrková, Hynek Verner a Franta Podrápský

Za podpory města Ústí nad Labem, Radia Wave,
magazínu FULLMOON a Radia 1.

booking

Všechno kolem živýho hraní pro nás zařizuje Petr Kuneš. Ozvěte se, domluví to. Zatím si můžete stáhnout balík, ve kterém najdete plakát, fotografie, grafiku pro Facebook i technický rider. Díky.